Inspiratie Award 2026 - Breng jouw stem uit!
De genomineerden voor de PROVADA Inspiratie Award 2026 zijn bekend! Drie inspirerende professionals die écht het verschil maken in de sector gaan de strijd aan. Maak kennis met de genomineerden:
Brabant ontwikkelt zich in rap tempo tot een van de meest aantrekkelijke stedelijke regio’s van Noordwest-Europa. De sterke economische groei, toonaangevende kennis- en innovatiesectoren en de groeiende vraag naar woningen en voorzieningen zorgen niet alleen voor een stevige verstedelijkingsopgave, maar ook voor uitdagende en kansrijke investeringsmogelijkheden.
Deze dynamiek komt samen in BrabantStad: een krachtig netwerk waarin de Brabantse steden gezamenlijk opereren als één internationaal concurrerende stedelijke regio. Binnen dit netwerk ontstaan onderscheidende investeringskansen, variërend van grootschalige gebiedsontwikkelingen en binnenstedelijke transformaties tot innovatieve mixed-use districten en een woningbouwopgave van bijna 200.000 woningen tot 2035.
In nauwe samenwerking met de provincie en het Rijk werkt BrabantStad binnen het NOVEX-gebied Stedelijk Brabant aan integrale stedelijke ontwikkeling, waarin wonen, werken, mobiliteit en voorzieningen hand in hand gaan. Deze samenwerking zorgt voor schaal, versnelt processen en biedt (internationale) investeerders meer zekerheid en voorspelbaarheid.
Met bestuurlijke stabiliteit, een heldere langetermijnvisie en actieve publieke partners biedt Brabant een solide basis voor investeringen. In combinatie met een sterk internationaal ecosysteem - van hightech en logistiek tot life sciences en creatieve industrie - en excellente kennisinstellingen wordt hier gestart met een voorsprong.
Tijdens de Brabant Investment Lunch delen Annemarie Leeuwen (Bayerische Landesbank), Ralph Willems (Catella IM Benelux), Olga Jansen (CBRE), Walter Stam (Akro Consult) en Sidney van den Berg (wethouder gemeente Oss en voorzitter BrabantStad) hun visie op het internationale investeringsklimaat van Brabant. Wat maakt deze regio zo aantrekkelijk en waar liggen de kansen voor de toekomst?

De genomineerden voor de PROVADA Inspiratie Award 2026 zijn bekend! Drie inspirerende professionals die écht het verschil maken in de sector gaan de strijd aan. Maak kennis met de genomineerden:

Op dinsdag 9 juni om 10.00 uur wordt PROVADA officieel geopend door luitenant-generaal Dick van Ingen, plaatsvervangend Directeur-Generaal Beleid bij het Ministerie van Defensie. Met zijn bijdrage onderstreept PROVADA de actuele en toenemende raakvlakken tussen Defensie en de vastgoedsector.

Tijdens PROVADA verzorgen BouwLab R&Do en The Green Village, de inhoudelijke programmering van het Innovatie Café. In samenwerking met partners BPD, COD en VORM en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het DMI Ecosysteem, staat één vraag centraal: hoe brengen we innovatie sneller van idee naar toepassing?

De fiscale drempel voor buitenlandse pensioenfondsen en verzekeraars om te investeren in de Nederlandse woningmarkt moet fors omlaag. Dat zegt CEO Mark Siezen van vermogensbeheerder Bouwinvest. 'Buitenlands kapitaal is keihard nodig om aan de enorme woningbouwopgave te voldoen. Daar is een stabiel woonbeleid en fiscaal klimaat voor nodig. Ik ben hoopvol: de nieuwe minister ziet dit en gaat erop acteren.'

Na de eerdere aankondiging van de Internationale Investeringsdag presenteert PROVADA nu het volledige programma voor donderdag 11 juni 2026. Als grootste vastgoedbeurs van Nederland brengt PROVADA toonaangevende marktpartijen samen voor een dag vol inzichten, discussie en netwerken. Het nieuw geïntroduceerde internationale investeringsprogramma — ontwikkeld in samenwerking met INREV, Holland Metropole en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening — biedt internationale investeerders directe toegang tot belangrijke ontwikkelingen, beleidsperspectieven en investeringsmogelijkheden op de Nederlandse markt.

Bezoek je PROVADA? Houd er dan rekening mee dat het druk kan worden rondom de RAI. Door meerdere grote evenementen tegelijk zijn de parkeergarages dit jaar bij de RAI al vroeg vol.