Provada

RAI Amsterdam

9 | 10 | 11 JUNI 2026

Tickets & Registratie
  • Bezoekers
    • Standhouders
    • Tarieven
    • Tickets & Registratie
    • Programma
    • Sprekers
    • Plattegrond
    • Locatie
    • Awards
    • PROVADA App
    • FAQ
  • Standhouders
    • Deelnemen
    • Standhouders
    • Plattegrond
    • Promotie
    • Deadlines
    • Standbouwers
    • FAQ
    • MijnPROVADA
  • Over ons
    • Over PROVADA
    • Media
    • Footprint
    • Nieuws
    • Vacatures
    • Contact
    • nl
    • en
juni11

Adaptatie: de toekomst van oud- en nieuwbouw

BNA
Forum 3
13:30 - 14:15
donderdag 11 juni
content
Nederlands gesproken
Programma

Hoe maken we de bestaande gebouwde omgeving klaar voor de toekomst? Een groot deel van Nederland is al gebouwd. Tegelijkertijd stellen klimaatverandering, ruimtegebrek en veranderende woonbehoeften nieuwe eisen aan onze steden en wijken. De opgave verschuift daarmee steeds meer van uitbreiden naar aanpassen.

In deze sessie gaan Ronald Schleurholts van cepezed en Eric van der Kooij, voorzitter van BNSP en conceptontwikkelaar bij BPD, met elkaar en het publiek in gesprek over de toekomst van bestaande wijken, gebouwen en steden.

Centraal staat de vraag hoe we bestaande woningen en gebieden kunnen opwaarderen, verdichten en klimaatbestendig maken. Dat vraagt om een andere manier van kijken: niet alleen vanuit sloop en nieuwbouw, maar juist vanuit wat er al is en welke kansen daarin besloten liggen.

De sprekers delen hun perspectieven vanuit architectuur, stedenbouw en gebiedsontwikkeling en verkennen hoe renovatie, verduurzaming, klimaatadaptatie en woningtoevoeging samen kunnen komen in één integrale ontwerpopgave. Hoe zorgen we dat bestaande wijken niet alleen beter presteren, maar ook aantrekkelijker, leefbaarder en toekomstbestendig worden?

Ook leggen we de verbinding met de ambities uit de Nota Ruimte en bespreken we welke keuzes daarvoor nodig zijn. Waar liggen de kansen, waar moeten we anders durven denken, en hoe brengen we deze transitie daadwerkelijk in de praktijk?

  • Rik Martens – Bestuurder BNA, architect en mede-eigenaar van MartensWillems Architecten (moderator)
  • Ronald Schleurholts – Architect/owner CEPEZED, professor Heritage and Design TU Delft
  • Eric Thijssen – Architect | Partner VenhoevenCS
  • Eric van der Kooij – Conceptontwikkelaar bij BPD en Voorzitter BNSP (Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en Planologen)
  • Errik Buursink – Inhoudelijk coördinator Nationale Nota Ruimte

Lees ook

  • Artikel19 mei 26

    Inspiratie Award 2026 - Breng jouw stem uit!

    De genomineerden voor de PROVADA Inspiratie Award 2026 zijn bekend! Drie inspirerende professionals die écht het verschil maken in de sector gaan de strijd aan. Maak kennis met de genomineerden:

  • Artikel12 mei 26

    Opening PROVADA 2026: Defensie en vastgoed verbinden

    Op dinsdag 9 juni om 10.00 uur wordt PROVADA officieel geopend door luitenant-generaal Dick van Ingen, plaatsvervangend Directeur-Generaal Beleid bij het Ministerie van Defensie. Met zijn bijdrage onderstreept PROVADA de actuele en toenemende raakvlakken tussen Defensie en de vastgoedsector.

  • Artikel28 apr. 26

    Bij het Innovatie Café staan toepasbare innovaties in gebiedsontwikkelingen centraal

    Tijdens PROVADA verzorgen BouwLab R&Do en The Green Village, de inhoudelijke programmering van het Innovatie Café. In samenwerking met partners BPD, COD en VORM en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het DMI Ecosysteem, staat één vraag centraal: hoe brengen we innovatie sneller van idee naar toepassing?

  • Artikel28 apr. 26

    Buitenlands geld nodig om aan woningbouwopgave te voldoen

    De fiscale drempel voor buitenlandse pensioenfondsen en verzekeraars om te investeren in de Nederlandse woningmarkt moet fors omlaag. Dat zegt CEO Mark Siezen van vermogensbeheerder Bouwinvest. 'Buitenlands kapitaal is keihard nodig om aan de enorme woningbouwopgave te voldoen. Daar is een stabiel woonbeleid en fiscaal klimaat voor nodig. Ik ben hoopvol: de nieuwe minister ziet dit en gaat erop acteren.'

Uitgelicht door de redactie

Lees hier al het nieuws
  • Artikel15 apr. 26

    Internationale Investeringsdag op PROVADA: programma bekendgemaakt

    Na de eerdere aankondiging van de Internationale Investeringsdag presenteert PROVADA nu het volledige programma voor donderdag 11 juni 2026. Als grootste vastgoedbeurs van Nederland brengt PROVADA toonaangevende marktpartijen samen voor een dag vol inzichten, discussie en netwerken. Het nieuw geïntroduceerde internationale investeringsprogramma — ontwikkeld in samenwerking met INREV, Holland Metropole en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening — biedt internationale investeerders directe toegang tot belangrijke ontwikkelingen, beleidsperspectieven en investeringsmogelijkheden op de Nederlandse markt.

  • Artikel9 apr. 26

    Parkeren tijdens PROVADA

    Bezoek je PROVADA? Houd er dan rekening mee dat het druk kan worden rondom de RAI. Door meerdere grote evenementen tegelijk zijn de parkeergarages dit jaar bij de RAI al vroeg vol.

Lees hier al het nieuws

PROVADA

  • PROVADA 2025

Over ons

  • Over PROVADA
  • Media
  • Footprint
  • Nieuws
  • Contact

Bezoekers

  • Standhouders
  • Tarieven
  • Tickets & Registratie
  • Programma
  • Sprekers
  • Plattegrond
  • Locatie
  • Awards
  • PROVADA App
  • FAQ

Standhouders

  • Deelnemen
  • Standhouders
  • Plattegrond
  • Promotie
  • Deadlines
  • Standbouwers
  • FAQ
  • MijnPROVADA

En meer

  • Privacy Policy
  • Pers
  • Bezoekersregelement
  • Raad van Aanbeveling

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!