Inspiratie Award 2026 - Breng jouw stem uit!
De genomineerden voor de PROVADA Inspiratie Award 2026 zijn bekend! Drie inspirerende professionals die écht het verschil maken in de sector gaan de strijd aan. Maak kennis met de genomineerden:
Tijdens PROVADA 2026 staat de woningmarkt letterlijk in de frontlinie. De tekorten zijn structureel, ambities voor nieuwbouw worden niet gehaald en kapitaal is schaars. Door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten dreigt bovendien een nieuwe bouwcrisis te ontstaan. De vraag is niet langer óf we moeten ingrijpen – maar hoe we deze strijd samen gaan winnen. Onder het overkoepelende thema All Stand Together stellen we een prikkelende, maar noodzakelijke vraag: neemt iedereen eigenlijk wel zijn eigen verantwoordelijkheid of wachten we teveel op elkaar om in actie te komen?
In dit debat brengen we de hele keten samen:
Samen onderzoeken we waar het systeem kraakt – en waar het weer in beweging kan komen.
De centrale vragen:
All Stand Together
Dit onderwerp raakt de kern van het thema All Stand Together. Want samenwerken klinkt vanzelfsprekend, maar vraagt in de praktijk om scherpe keuzes en gedeelde verantwoordelijkheid. Wie pakt welke rol? Wie neemt het voortouw? En durven we echt naast elkaar te staan als het spannend wordt?
Sluit aan bij dit debat en denk mee over de vraag die ons allemaal aangaat: hoe krijgen we de woningmarkt weer in beweging? En zijn we niet allemaal tegelijkertijd aan zet?

De genomineerden voor de PROVADA Inspiratie Award 2026 zijn bekend! Drie inspirerende professionals die écht het verschil maken in de sector gaan de strijd aan. Maak kennis met de genomineerden:

Op dinsdag 9 juni om 10.00 uur wordt PROVADA officieel geopend door luitenant-generaal Dick van Ingen, plaatsvervangend Directeur-Generaal Beleid bij het Ministerie van Defensie. Met zijn bijdrage onderstreept PROVADA de actuele en toenemende raakvlakken tussen Defensie en de vastgoedsector.

Tijdens PROVADA verzorgen BouwLab R&Do en The Green Village, de inhoudelijke programmering van het Innovatie Café. In samenwerking met partners BPD, COD en VORM en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het DMI Ecosysteem, staat één vraag centraal: hoe brengen we innovatie sneller van idee naar toepassing?

De fiscale drempel voor buitenlandse pensioenfondsen en verzekeraars om te investeren in de Nederlandse woningmarkt moet fors omlaag. Dat zegt CEO Mark Siezen van vermogensbeheerder Bouwinvest. 'Buitenlands kapitaal is keihard nodig om aan de enorme woningbouwopgave te voldoen. Daar is een stabiel woonbeleid en fiscaal klimaat voor nodig. Ik ben hoopvol: de nieuwe minister ziet dit en gaat erop acteren.'

Na de eerdere aankondiging van de Internationale Investeringsdag presenteert PROVADA nu het volledige programma voor donderdag 11 juni 2026. Als grootste vastgoedbeurs van Nederland brengt PROVADA toonaangevende marktpartijen samen voor een dag vol inzichten, discussie en netwerken. Het nieuw geïntroduceerde internationale investeringsprogramma — ontwikkeld in samenwerking met INREV, Holland Metropole en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening — biedt internationale investeerders directe toegang tot belangrijke ontwikkelingen, beleidsperspectieven en investeringsmogelijkheden op de Nederlandse markt.

Bezoek je PROVADA? Houd er dan rekening mee dat het druk kan worden rondom de RAI. Door meerdere grote evenementen tegelijk zijn de parkeergarages dit jaar bij de RAI al vroeg vol.